RIESEN

Vi ser frem til dine spørgsmål og forslag! Anvend vores kontaktformular til at sende Storck en besked eller læs vores FAQ; svarene på nogle af de oftest stillede spørgsmål er angivet her.

FAQ

Indeholder RIESEN ingredienser af animalsk oprindelse?

De eneste ingredienser af animalsk oprindelse, vi anvender til at producere RIESEN med, er mejeriprodukter.

Inderholder RIESEN alkohol?

Vi anvender ikke alkohol som ingrediens. Ifølge den nuværende opskrift kan vi også med sikkerhed angive, at ingen af ingredienserne indeholder alkohol.

Er RIESEN glutenfri?

Storck RIESEN er stort set glutenfri. Glutenindholdet er så minimalt, at RIESEN opfylder både de lovlige og tyske Celiac Society (DZG) standarder for glutenfri produkter.

Kontakt

Obligatoriske indtastningsfelter er markeret med

Indtast venligst captcha-koden her

Information om produktklager

Kundefeedback er meget vigtig for os. For at kunne behandle din klage beder vi dig om at gemme det respektive produkt i den originale emballage. Når vi har modtaget din e-mail vil vi kontakte dig for at forklare de næste trin.